DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2021 roku

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Od 10.40 zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Natomiast w piątki o 7.45 na śpiew Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji o ustanie pandemii.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

6. Trwa błogosławienie rodzin w zmienionej formie. Odprawiamy dwie Msze św. o 8.00 i 18.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy lub miejscowości, otaczając modlitwą wszystkie nasze rodziny w trudnym czasie pandemii. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domach. Modlitwę błogosławieństwa domu można zabrać z kościoła lub ze strony internetowej. Plan wywieszony jest w kruchcie i na stronie internetowej. Poświęcenie nowego domu jest możliwe na indywidualne zaproszenie. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary składane w kościele i na konto parafii.

7. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw na rękę a następnie tradycyjnie. Kapłan przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie.

8. W związku z trzęsieniem ziemi w Chorwacji KEP ogłosiła dzień 24.01.2021r. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Będziemy się modlić za poszkodowanych a przed kościołem po każdej Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel. Proszę Rodzinę Różańcową i Radę Parafialną o kwestowanie.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jadwiga Kończal, Dariusz Krajewski, Kazimierz Owczarzak i Stanisław Wołowicz, którego pogrzeb będzie w środę o 12.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.