DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 września 2016

1. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.
  2. We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 18.00. Po Mszy Świętej różaniec i procesja ze światłami. Proszę o przyniesienie świec.
  3. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
  4. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte: w kościele o 8.00; na cmentarzu w kaplicy ku czci Matki Bożej Bolesnej o 16.00. Zapraszamy do udziału w tej uroczystej Eucharystii.
  5. W piątek po Mszy św. o 18.00 zebranie rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi św. i 28.05.2017 roku przystąpią do pierwszej Komunii św.
  6. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. W niedzielę 18.09.2016 r o godz. 16.00 Msza św. w kościele p.w. św. Jakuba – Fara w Mogilnie Po Mszy św. na mogileńskim cmentarzu ok. godz. 17.00 uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia. Zapraszają organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Strzelcach i Stowarzyszenie Rodziny Katyńskiej Ziemi Mogileńskiej.
  7. Dziękuję za ofiary składane dziś, w drugą niedzielę miesiąca na tacę, przeznaczone na cele inwestycyjne w naszym kościele. Przeznaczone będą na spłatę w ratach pozostałej należności za remont schodów oraz na nową inwestycję, którą są maty grzejne na siedziskach ławek. W pierwszym etapie będą wykonane dwa środkowe rzędy. Spłata należności będzie rozłożona na trzy raty; Pierwsza – 17.000,- przy montażu, który nastąpi w najbliższy poniedziałek, pozostałe po 30.000,- w styczniu i w czerwcu 2017r. Jest możliwość ufundowania ogrzewania całej ławki, w wysokości 2500,- Osoby zainteresowane proszę o kontakt z proboszczem lub z biurem parafialnym.
  8. Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 24.09.2016r. Natomiast w tych dniach tj. 24-25.09.2016r. organizowana jest XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Wyjazd z Gniezna, Inowrocławia, Żnina. Szczegóły w gablocie.
  9. Kino „Wawrzyn” w Mogilnie zaprasza na seans filmu w reżyserii Antoniego Krauze pt: „Smoleńsk-tragedia, która wstrząsnęła Polską”. Seanse w dniach od 16-22.09.2016r. o godz. 17.00 i 19.30 oraz od 23-29.09.2016r. o 17.00. Szczegóły na plakacie.