DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  3. W poniedziałek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne od 9.00 do 10.00.
  5. W najbliższy piątek Ksiądz Prymas Wojciech Polak zaprasza do uczestnictwa w XI Zjeździe Gnieźnieńskim, który uroczyście otworzy Pan Prezydent Andrzej Duda. Wspólnej refleksji, prowadzonej przez około 50 prelegentów z 10 krajów Europy, towarzyszyć będą modlitwa, warsztaty i wydarzenia artystyczne. Szczegółowy program spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej www.zjazd.org.
  6. Rozwiązanie konkursu niedzielnego dla dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30. Dziękuję dzieciom za regularną modlitwę w ciągu minionego roku szkolnego i zapraszam do udziału w tegorocznym konkursie. Obrazki będzie można odbierać po Mszy św. przy balaskach lub w zakrystii.
  7. Dziś przed kościołem do puszek zbieramy ofiary na zapłacenie należności za zamontowany w naszym kościele system ułatwiający słyszenie osobom z aparatami słuchowymi. Dziękuję wszystkim za ofiarność a matkom różańcowym i panom z rady parafialnej za kwestowanie. W poniedziałek o 17.00 w kruchcie kościoła pani Magdalena Marciniak będzie udzielała porad i dostosowywała aparaty słuchowe do odbioru sygnału z tego systemu.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Lewandowską a w poniedziałek o 13.00 na naszym cmentarzu pożegnamy śp. Teresę Ciesielczyk. Wieczny odpoczynek…