DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021 roku

1. Dziękujemy dziś Panu Bogu za beatyfikację Sług Bożych: Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystego ogłoszenia dokona w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie legat papieski kard. Marcello Semeraro. Transmisja będzie w TVP i TVP Polonia o godz. 12.00. Dzisiaj przed pomnikiem Kardynała Wyszyńskiego o 17.30 podziękujemy za beatyfikację modlitwą różańcową.

2. Od dziś trwa Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W poniedziałek kolejna modlitwa różańcowa przy grocie Matki Bożej z Fatimy o 17.30. O prowadzenie różańca i niesienie figury proszę członków Stowarzyszenia Rodzin ,,Alvira”.

4. W poniedziałek po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie dzieci rodziców komunijnych.

5. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Czy w moim domu, miejscu pracy jest jest dla niego godne miejsce?

6. Spotkanie młodzieży z klas pierwszych ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania będzie we wtorek o 18.00 w kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Zebranie lektorów świeckich będzie we wtorek na plebanii po Mszy Świętej o 18.00.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej o 11.00. Od 10.30 Spowiedź Święta.

9. W środę we wspomnienie NMP Bolesnej Msza Święta na cmentarzu o godzinie 15.00.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy Świętej od godz. 18.30 do 20.00. W tym czasie Spowiedź Święta.

11. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej w piątek o godzinie 8.30.

12. W piątek 17 września rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.

13. Wyjazd do Gniezna, aby dziękować za beatyfikację Kardynała Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej będzie w najbliższą sobotę sprzed klasztoru w Mogilnie o 10.00.

14. W Niedzielę będziemy gościć przedstawiciela Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego z Lichenia Starego, który opowie o działalności hospicjum. Po Mszach św. zbiórkę na hospicjum przed kościołem przeprowadzą wolontariusze. Młodzież chcącą się w wolontariat i pomóc w akcji na rzecz chorych zapraszamy w środę po Mszy św. o 18.00.

15. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 12.00 odbędzie się koncert organowy poświęcony pamięci długoletniego organisty w naszej parafii śp. Wacława Flanca. Koncert zagrają Pan Waldemar Krystkowiak i Pani Aleksandra Wojciechowska. Serdecznie zapraszamy.

16. Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza, Gidel i na Jasną Górę w dniu 25.09.2021 r. Wyjazd o 4.00 sprzed kościoła. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt: 70 zł. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu do piątku 17.09.2021r.

17. Dziękuję za ofiary z tacy, które zostaną przeznaczone na prace remontowe w kościele, spłatę należności za remont domu parafialnego i na monitoring. Bóg zapłać za ofiarność.