DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 października 2016

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Zapraszamy każdego wieczoru w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa. O prowadzenie modlitwy we wtorek proszę Matki Różańcowe; w czwartek Odnowę w Duchu Świętym; w piątek kandydatów do bierzmowania.
  2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II.
  3. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 8.30. Adoracja do 12.00. Okazja do spowiedzi św. od 11.00 do 12.00 a następnie Msza św. O 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  4. W sobotę, 22.102016. Kościół wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą zbieraną do puszek po Mszy św. będziemy chcieli wspomóc misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych.
  6. Całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wymienianki roczne będziemy odmawiać podczas nowenny do MBNP w każdą środę o 8.30 i 17.30. Imiona zmarłych z podaniem godziny modlitwy oraz ofiarą można podać w biurze parafialnym. Można także zamawiać wymienianki jednorazowe.
  7. Organizujemy 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin: 24.06-3.07.2017r. Koszt: 2100zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 300 zł. Pozostałą należność można wpłacać w dogodnych ratach po 600 zł w miesiącach: I, III i V 2017r.
  8. Ofiary składane do skarbony pod chórem przeznaczone są na kwiaty do naszych ołtarzy.
  9. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne składane ubiegłej niedzieli na tacę w wysokości 2840,- Z tej kwoty za 2300,- zakupiliśmy przenośne nagłośnienie używane w czasie procesji i pielgrzymek. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji Dnia Papieskiego w wysokości 1487,-
  10. Klasztor mogileński organizuje kurs przedmałżeński w dniach od 6 listopada do 11 grudnia 2016r. o 16.00. Odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem małżeństwa.
  11. Parafia w Dąbrowie organizuje koncert duetu „Ponad Chmurami”, który wykona utwory Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Leonarda Cohena oraz własne w niedzielę 23.10.2016r. o 16.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.