DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 października 2015

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ks. Diakon i kleryk ze zgromadzenia Księży Oblatów NMP głoszą kazania misyjne oraz rozprowadzają kalendarze. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne. Także dzieci z Ogniska Misyjnego rozprowadzać będą po Mszy św. o 10.30 różańce misyjne.
  2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30 w łączności z różańcem. Po porannym nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 spowiedź św.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się przez cały miesiąc w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30.
    Do prowadzenia modlitwy różańcowej w tym tygodniu zapraszam:

• – we wtorek – Matki Różańcowe;
    • – w środę – lektorów świeckich;
    • – w piątek – kandydatów do bierzmowania.

Różaniec dla dzieci w piątek o 16.00. Będziemy się modlić w intencji misji. Przed nabożeństwem o 15.20 spotkanie Ogniska Misyjnego.

6. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor organizuje Kurs przedmałżeński. Początek 8.11.2015r. o 16.00 w klasztorze.
  7. Dziękuję za ofiary przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 2 426,00,-. Dziękuję Matkom Różańcowym, Radzie Parafialnej oraz kandydatom do bierzmowania za przeprowadzenie kwesty.
  8. Dziękuję za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczone są na remont pomieszczeń biurowych oraz łazienek na plebanii. Bóg zapłać!
  9. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów bliskich a także tych, o których już nikt nie dba. W najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki jednorazowe i roczne w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Przemysław Lachowicz i Stanisława Soszyńska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

Mogilno, 18.10.2015r.