DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 października 2021 roku

1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 a w środy o 17.00. O prowadzenie różańca proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – kandydatów do bierzmowania; w środy o 17.00 – dzieci komunijne; w czwartki – lektorów świeckich; w piątki – Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych rodzinach.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

5. Zebranie członków Żywego Różańca będzie w czwartek o 16.00 w salce w kościele.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy. Tego dnia wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.

8. Kurs przedmałżeński od niedzieli 7.11.2021r. do 12.12.2021r. będzie prowadzony w Klasztorze Braci Kapucynów w Mogilnie. Bliższe informacje i zapisy na stronie archidiecezja.pl. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki roczne a w zakrystii także jednorazowe. Przez cały rok w każdą środę podczas nowenny modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Przypominamy, że po 20 latach od pochówku należy przedłużyć dzierżawę grobu na cmentarzu parafialnym. Ofiary przeznaczamy m.in. na remont pomieszczenia do przygotowania zmarłych do pochówku. Dziękujemy za dbałość o porządek i piękny wygląd nagrobków.

10. Wyjazd do kina na film pt.: „Fatima” dziś o 15.15 z Wszednia i o 15.30 z Mogilna.

11. Wyjazd na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w sobotę o 8.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie.

12. Dziękuję za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 3262,19.

13. Seniorów zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach Dziennego Domu Pobytu „Radość Życia” działającego przy naszej parafii prosimy o zgłoszenia do biura parafialnego. Kolejny turnus rozpocznie się 1.12.2021r.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.