DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 sierpnia 2018

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Dziś w kolejny dzień objawień fatimskich, różaniec i procesja wokół kościoła o 17.30. Modlitwę prowadzi Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.

3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.

4. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

5. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

6. Trwają zapisy do Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Radość Życia” – Dzienny Dom Pobytu dla osób niesamodzielnych z powiatu mogileńskiego.
Dom rozpocznie funkcjonowanie od września, zapewniając kompleksowe wsparcie, codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30 dla 20 podopiecznych m.in. w zakresie wsparcia opiekunów, psychologa, fizjoterapeuty, pielęgniarki, terapeuty zajęciowego, prawnika pozwalające zorganizować czas oraz zaktywizować się społecznie. Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkujących Mogilno i powiat mogileński. Zainteresowanych proszę o przybycie do biura parafialnego do 24.08.2018r..
Działania w projekcie kierowane będą również do opiekunów podopiecznych Domu, więc zapraszamy także do udziału najbliższe otoczenie osób, które będą uczestnikami projektu.

7. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Dziennego Domu Pobytu przy Parafii MBNP w Mogilnie prosimy o przybycie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 na spotkanie z organizatorami miejscowej placówki. Zapraszamy!

8. Dziękuję za ofiary z niedzielnej tacy w wysokości 2920zł, przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien w domu parafialnym, w którym powstaje Dzienny Dom Pobytu.

9. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrze przeżytych ostatnich dni wakacji i bezpiecznego powrotu.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności bezdomny śp. Henryk Rudalski. Wieczny odpoczynek…