DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 października 2021 roku

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W październiku rozważamy tajemnice Boże w modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30 a w środy o 17.00. O prowadzenie różańca proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – kandydatów do bierzmowania; w środy o 17.00 – dzieci komunijne; w czwartki – lektorów świeckich; w piątki – Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy we wtorek o 17.30 na modlitwę różańcową prowadzoną przez młodzież a następnie Msza św. i zebranie w kościele.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o 8.30. Po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św. W środę przypada ostatni dzień objawień fatimskich. O 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe przy grocie Matki Bożej prowadzone przez dzieci komunijne a następnie procesja i Msza św. O niesienie figury proszę lektorów świeckich. Proszę zabrać ze sobą świece.

5. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego. Będziemy o to modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź.

6. W piątek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Polecamy w modlitwie rodziców zmarłych dzieci. O 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

8. W ramach projektu „Różne Historie, wspólne miejsce” uporządkowano cmentarz w Kołodziejewku oraz postawiono tablicę pamiątkową, której poświęcenie będzie w sobotę 16.10.2021r. o 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczczenia zmarłych mieszkańców Wszednia wyznania ewangelicko-augsburskiego pochowanych na tym cmentarzu. Po modlitwie przejedziemy do domu parafialnego we Wszedniu, gdzie będzie prezentacja przygotowana przez młodzież a po Mszy św. o 17.00 w kościele koncert solistki Natalii Karolak z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Bliższe informacje na plakacie.

9. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy w niedzielę 7.11.2021r. o 15.00. Przez sześć tygodni do 12.12.2021r. będziemy prowadzić nauki przedmałżeńskie w salce w kościele. Bliższe informacje i zapisy na stronie – archidiecezja.pl. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeńskiego.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym a jednorazowe także w zakrystii. Przypominamy, że po 20 latach od pochówku należy przedłużyć dzierżawę grobu na cmentarzu parafialnym. Ofiary przeznaczamy m.in. na remont pomieszczenia do przygotowania zmarłych do pochówku. Dziękujemy za dbałość o porządek i piękny wygląd nagrobków.

11. Dziękuję za ofiary z tacy, które przeznaczymy na spłatę należności za remonty i na cele inwestycyjno-remontowe.

12. Organizujemy wyjazd do kina na film pt.: „Fatima”. Zapraszamy także dzieci. Wyjazd w niedzielę 17.10.2021r. o 15.15 z Wszednia i o 15.30 z Mogilna. Koszt: 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.