DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po nowennie o 8.30 adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne od 9.00 do 10.00.

3. W czwartek po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne prowadzone przez kandydatów do bierzmowania. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy prosić o mądre rozeznawanie powołania dla młodzieży. Zapraszamy rodziców kandydatów do wspólnej modlitwy. Po adoracji spotkanie bierzmowanych.

4. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają.

5. Rozwiązanie konkursu niedzielnego dla dzieci będzie dziś po Mszy św. o 10.30. Dziękuję dzieciom za regularną modlitwę w ciągu roku szkolnego i zapraszam do udziału w tegorocznym konkursie. Obrazki można odbierać po Mszy św. przy balaskach lub w zakrystii.

6. Dziękuję za ofiary z minionej niedzieli w wysokości 1747,32 zł przeznaczone na zapłacenie należności za system ułatwiający słyszenie osobom z aparatami słuchowymi.

7. Dziękuję pielgrzymom autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę za udział i modlitwę oraz za dar ołtarza, którym jest wieszak na ręczniczek do lavabo znajdujący się przy tabernakulum.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Światlaka. Wieczny odpoczynek…