DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 roku

1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego z Lichenia Starego, którzy opowiedzą o działalności hospicjum. Po Mszach św. zbiórkę na hospicjum przed kościołem przeprowadzą wolontariusze.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 odbędzie się koncert organowy poświęcony pamięci długoletniego organisty w naszej parafii śp. Wacława Flanca. Koncert zagrają Pan Waldemar Krystkowiak i Pani Aleksandra Wojciechowska. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkanie młodzieży z klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania będzie we wtorek o 18.00 w kościele. Zapisy na spotkaniu.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – 18.30 – 20.00. W tym czasie spowiedź.

7. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. Organizujemy wyjazd do kina na film o bł. Stefanie Wyszyńskim pt: „Wyszyński-zemsta czy przebaczenie” w przyszłą niedzielę 26.09.2021r. Koszt 30zł. Wyjazd z Wszednia o 15.15; z Mogilna o 15.30. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

9. Z powodu małego zainteresowania odwołujemy pielgrzymkę do Kalisza, Gidel i na Jasną Górę z dnia 25.09.2021r. Wpłaconą należność można odebrać w biurze parafialnym.

10. Dziękuję organizatorom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Warszawy za modlitwę i świadectwo wiary. Zachęcam do pielgrzymowania, które jest sposobem oddawania czci Panu Bogu i czasem duchowego wzrastania.

11. Dziękuję za ofiary przeznaczone na poszkodowanych w Afganistanie w wysokości 2100zł oraz na cele remontowe w wysokości 2600zł. Bóg zapłać za ofiarność.

12. Przypominam o zakładaniu maseczki i zachowywaniu dystansu oraz o właściwej kolejności w podchodzeniu do Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy tylko na rękę a w bocznej nawie tradycyjnie.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Barczak. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.