DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 sierpnia 2016

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia.
    Gościmy dziś w naszej wspólnocie Ks. Prałata Eugeniusza Bednarka, misjonarza z Kamerunu. Naszymi modlitwami i ofiarami zbieranymi po Mszach św. wesprzyjmy Jego pracę misyjną.
  2. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 18.30.
  4. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.
    W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
  5. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę dnia 24.09.2016r. Wyjazd z Mogilna o 4.00. Program obejmuje również nawiedzenie dwóch sanktuariów: Matki Bożej Gidelskiej oraz Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin. Około 16.00 będziemy na Jasnej Górze. Po Apelu Jasnogórskim o 21.00 wyruszymy w drogę powrotną. W Mogilnie będziemy około 2.00. W Leśniowie przewidziany jest wspólny, dwudaniowy obiad o 13.00. Koszt przejazdu wraz z posiłkiem: 80 zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym do 16.09.2016r..
  6. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.
  7. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłej parafiance +Dorocie Czerkaskiej, której pogrzeb odbył się w miniony czwartek pragniemy wypraszać życie wieczne. Wieczny odpoczynek…