DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 sierpnia 2021 roku

1. Dzisiaj o 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za zebrane plony. Dziękuję rolnikom i działkowcom za wspólną modlitwę, ofiarowane owoce pracy na roli. Niech Pan Bóg, Stwórca nieba i ziemi błogosławi, aby nie zabrakło chleba powszedniego.

2. Jutro przypadnie rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, ale także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

4. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów, wśród nich również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana. Tego dnia uczcimy także naszą Panią Jasnogórską podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

5. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Warszawy „Śladami Kardynała Wyszyńskiego” z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w dniach 11-12.09.2021r. Wyjazd o 4.45 z Wszednia i o 5.00 z Mogilna. Koszt: 260zł. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

7. Organizujemy wyjazd do Gniezna, aby dziękować za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej w dniu 18.09.2021r. Wyjazd sprzed klasztoru w Mogilnie o 10.00. Przejazd bezpłatny. Zapisy w biurze parafialnym do końca sierpnia.

8. Dziękuję za ofiary przeznaczone na montaż monitoringu terenu kościoła. Zebraliśmy 7400zł. Położyliśmy nowe schody i poręcze przy wejściu do biura parafialnego. Dziękuję za wykonawstwo firmom pana Ciejka z Kołodziejewa i pana Kotlarka z Mogilna.

9. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy w ostatnim tygodniu wakacji błogosławionego czasu odpoczynku a pracującym w rolnictwie i na działkach dobrej pogody i obfitych plonów.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Rajmund Lewicki, a także śp. Michał Batkowski, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY

Parafie Świętego Andrzeja Boboli we Wszedniu i MBNP W Mogilnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Warszawy z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej
w dniach 11-12.09.202r.
„ Śladami Kardynała Wyszyńskiego”.

Program:

11.09.2021

4.45 wyjazd z Wszednia

5.00 wyjazd z Mogilna

9.00 – 11.00 sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli ( zwiedzanie )

12.00 – 14.00 zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

15.00 przejazd do Lasek

17.00 -18.00 dojazd na nocleg -obiadokolacja

12.09.2021.

8.00 Śniadanie

9.00 wyjazd do Warszawskich Łazienek

11.30 przejazd do Wilanowa, obok świątyni opatrzności Bożej

15.00 zwiedzanie Warszawskiej Starówki z Katedrą Świętego Jana

17.00 wyjazd z Warszawy

18.00 obiadokolacja w Restauracji Pod Bażantem

Przyjazd do Mogilna około 23.00.

Koszt 260 zł od osoby obejmuje: zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport. Zapisy w biurze parafialnym.

*(Ze względu na sytuacje epidemiologiczna, pielgrzymka może być przełożona na inny termin lub rozwiązana ze względu na wprowadzane obostrzenia)

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!