DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 października 2015

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową.
  2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia. Zachęcam do wstąpienia w szeregi Matek Różańcowych.
  3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym.
    Tego dnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na poświęcenie różańców.
    W środę po Mszy św. w kościele spotkanie uczniów klas III gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania.
  4. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. W środę od 9.00 do 10.00 zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się będą przez cały miesiąc w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  6. O prowadzenie modlitwy różańcowej o 17.30 w tym tygodniu zapraszam:
    • we wtorek – Matki Różańcowe;
    • w środę – Matki Różańcowe a w następne – lektorów świeckich;
    • w piątek – kandydatów do bierzmowania.

Różaniec dla dzieci w piątek o 16.00.

7. W sobotę 10.10.2015r. O 10.00 w Gnieźnie odbędzie się Dzień Skupienia Żywego Różańca. Chętne osoby proszę o zgłoszenie się do Pani Emilii Goślinowskiej.
  8. Od dzisiejszej niedzieli wymienianki za zmarłych połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego są 15 minut przed Mszą św. o 8.30, czyli o 8.15.
  9. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor organizuje Kurs przedmałżeński. Początek 8.11.2015r. o 16.00 w klasztorze. Spotkania odbywać się będą przez 6 kolejnych niedziel. Odbycie takiego kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.
  10. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Mogilno, 4.10.2015 r.