DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. W tym tygodniu proszę o prowadzenie modlitwy: we wtorek – lektorów świeckich; w środę – dzieci komunijne; w czwartek – kandydatów do bierzmowania; w piątek – Matki Różańcowe. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Ojciec Święty Franciszek zachęca wiernych do odmawiania w miesiącu październiku Różańca Świętego, kończąc go antyfoną „Pod Twoją obronę” i „Modlitwą do świętego Michała Archanioła”.
  3. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne od 9.00 do 10.00.
  4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca taca z Mszy św. przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnych rat należności za inwestycje w naszym kościele i domu parafialnym.
  6. W związku z prowadzeniem przez naszą parafię Dziennego Domu Pobytu zostaną zmienione godziny otwarcia biura parafialnego:
    w poniedziałek: 18.30-19.00;
    we wtorek: nieczynne;
    w środę: 9.00-10.00;
    w czwartek: 15.00-16.00;
    w piątek: 9.00-10.00.
  7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do ołtarza składane do skarbony pod chórem.