DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 roku

1. Dziś dzień modlitw w intencji pokoju w Afganistanie. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla cierpiących z powodu konfliktu.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

5. Trwa nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Podczas Mszy świętych modlimy się i poznajemy fragmenty z nauczania nowych błogosławionych Kościoła Katolickiego. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy radość ogłoszenia błogosławionymi tych wielkich Sług Bożych. O 17.30 przy pomniku przed kościołem będzie nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację.

6. Pielgrzymka do Warszawy „Śladami Kardynała Wyszyńskiego” z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej wyruszy w najbliższą sobotę 11.09.2021r. o 4.30 z Wszednia i o 4.30 z Mogilna. (Uwaga! Zmiana godziny wyjazdu). Zbiórka przed kościołem.

7. Wyjazd do Gniezna, aby dziękować za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej będzie w dniu 18.09.2021r. sprzed klasztoru w Mogilnie o 10.00. Przejazd jest bezpłatny. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w biurze parafialnym.

8. W przyszłym tygodniu ofiary z tacy zostaną przeznaczone na prace remontowe w kościele, spłatę należności za remont domu parafialnego i na monitoring. Dziękuję za ofiarność.

9. W przyszły poniedziałek, 13.09.2021r. po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Spowiedzi św. i Pierwszej Komunii św.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza, Gidel i na Jasną Górę z okazji spotkania małżeństw i rodzin pod hasłem „Pójdźcie do Józefa” w dniu 25.09.2021r. (sobota). W Gidlach będziemy modlić się o zdrowie a w Kaliszu i na Jasnej Górze o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Wyjazd o 3.45 z Wszednia i o 4.00 z Mogilna sprzed kościoła. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt: 70 złotych. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

PIELGRZYMKA

KALISZ – GIDLE – CZĘSTOCHOWA – 25.09.2021r.

Wyjazd o 3.45 z Wszednia i o 4.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie

Zapisy w biurze parafialnym i u P. Karoliny Kicińskiej we Wszedniu

Koszt: 70 zł.

PROGRAM:

1. Kalisz – Sanktuarium św. Józefa

– Msza św. o 6.30

– Po Mszy św. oprowadzenie po sanktuarium

– wyjazd ok. 8.00.

1. Gidle – Sanktuarium M.B. Gidelskiej

– Msza św. o 11.00

– zwiedzanie

– wyjazd o 13.00