DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 września 2016

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Święty Augustyn powiedział: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.
  2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii i coniedzielnej Mszy św.
  3. W środę o 8.30 i 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od 9.00 do 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 11.00 okazja do spowiedzi św.
  4. W przyszłą niedzielę o 12.00 wraz z rolnikami i działkowcami będziemy dziękować za zebrane plony. Proszę o przygotowanie wieńca i oprawy tej uroczystości.
  5. Przy wyjściu z kościoła można odebrać Przewodnik Katolicki.
  6. Przypominam o pielgrzymce autokarowe na Jasną Górę w sobotę 24.09.2016r. Wyjazd z Mogilna o 4.00. Program obejmuje również nawiedzenie dwóch sanktuariów: Matki Bożej Gidelskiej oraz Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin. Powrót około 2.00. Koszt przejazdu wraz z posiłkiem: 80 zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym do 16.09.2016r.