DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022 roku

1. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy ze względu na wojnę musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

2. W środę Ksiądz Infułat Bogdan Czyżewski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o 18.00. O 17.45 procesja oktawy Bożego Ciała. Spowiedź św. przed przyjęciem sakramentu będzie we wtorek o 18.30. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach, aby przyjęte Dary Ducha Świętego pomagały im mężnie wyznawać wiarę.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.

4. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne o 17.45.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o 18.00 procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę: I. Apostolstwo Różańcowe oraz pensjonariuszy i kadrę DDP Radość Życia; II. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”; III. Lektorów świeckich; IV. Ministrantów. Nie będzie wieczornej adoracji oraz spowiedzi św. Proszę o oprawę liturgiczną procesji, o sypanie kwiatków, prowadzenie kapana.

6. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II to Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła o 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą o godz. 8.45, w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

9. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesiona ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli, składane osobiście i do skarbon oraz na konto parafii.

11. Odpust parafialny ku czci MB Nieustającej Pomocy będzie w poniedziałek 27.06.2022r. o 18.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Sławomir Komorski.

12. Dekretem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, ks. Tomasz Niedbalski został mianowany wikariuszem Parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Po 5 latach pięknej i owocnej służby w naszej parafii żegnamy ks. Tomka i życzymy radości z pracy na nowej placówce. Ks. Tomasza pożegnamy w przyszłą niedzielę 26.06.2022r. o 12.00. Od 1 lipca funkcję wikariusza w naszej parafii będzie pełnił ks. Michał Szalaty, dotychczasowy wikariusz w Parafii Farnej we Wrześni. Przywitamy go w niedzielę 3.07.2022r. o 12.00.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Andrzej Kasprzak i śp. Jerzy Dominiczak. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.