DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 czerwca 2021 roku

1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność.

2. Jutro obchodzić będziemy 7 rocznicę ingresu abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.

3. W oktawie Bożego Ciała codziennie do czwartku o 18.30 a w niedzielę o 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

4. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek po Mszy św. o 18.00 procesja do czterech ołtarzy a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. W tym czasie spowiedź św. O wykonanie ołtarzy proszę: I. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”; II. Lektorów świeckich; III. Służbę Liturgiczną; IV. pensjonariuszy i kadrę DDP „ Radość Życia”.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja po Mszy św. o 18.00. Odnowimy akt poświęcenia narodu polskiego NSPJ. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę 13 czerwca, w kolejny dzień objawień fatimskich, nabożeństwo różańcowe i procesja o 17.30.

8. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: lektorom świeckim, za ołtarz, Stowarzyszeniu Rodzin „Alvira” za niesienie figurę MB z Fatimy, pocztowi sztandarowemu Rodziny Różańcowej, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza i wszystkim wam, za liczną obecność podczas procesji.

9. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze zbierają ofiary na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Amelki. Otoczmy ją serdeczną modlitwą.

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św.

11. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji w terminie 7-14.07.2021r. Osoby, które się zapisały, proszone są o kontakt z biurem parafialnym. Szczegóły na stronie i w gablocie.

12. Parafia we Wszedniu organizuje pielgrzymkę do Lichenia z udziałem dzieci I komunijnych i wszystkich chętnych w dniu 26.06. 2021r. w cenie 50 zł. W programie zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, Msza św. i obiad. Wyjazd w sobotę. 26.06. o godz.7.30 sprzed Kościoła we Wszedniu. Powrót około godziny 16.00. Zapisy z wpłatą:

– w biurze parafialnym;- u pani Kasi Piwowarczyk lub u pani. Karoliny Kicińskiej.

13. Dziękuję dzieciom i rodzicom za przygotowanie uroczystości komunijnej; za Dar Ołtarza, którym są 3 zielone ornaty. Dziękuję Pani Katechetce Jolancie Wudzińskiej za duchowe i intelektualne przygotowanie dzieci i pomoc w organizacji uroczystości oraz Chórkowi „Gloria” i służbie liturgicznej a także wszystkim za modlitwę w intencji dzieci.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Marek Lewicki i śp. Bożena Szafranek. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenie!

1) Szkoła artystyczna „U Pana Boga za piecem” we Wszedniu, przeprowadza egzamin wstępny dla kandydatów. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zasięgnąć informacji odnośnie do zajęć prowadzonych w szkole, to będzie okazja do spotkania się z nauczycielami w sobotę 12.06.2021r. w godzinach 9.00-12.00.

2) Dodatkowo szkoła rozszerza swoją ofertę o zajęcia sportowe. Od września będą zajęcia z mieszanych sztuk walki, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, absolwenta poznańskiej akademii wychowania fizycznego. Osoby chętne na zajęcia z mieszanych sztuk walki zapraszamy 12.06.2021r. od 9.00 do 12.00 do szkoły, żeby porozmawiać z instruktorem i zapytać o szczegóły zajęć.

3) W dniach od 12-16.07.21 Szkoła Artystyczna „U Pana Boga za Piecem” poprowadzi warsztaty artystyczne i sportowe.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej  stronie naszej szkoły  tj.: Samorządowa Szkoła Artystyczna „U Pana Boga za piecem”, lub pod numerem telefonu 721-368-697