I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który przeżywamy pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary pochylając się nad sakramentem Eucharystii.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów i wykonywania serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Proszę rodziców i wychowawców o pomoc dzieciom w przeżywaniu adwentowego czuwania.

3. We wtorek z okazji wspomnienia św. Barbary będziemy się modlić w intencji górników podczas Mszy św. o 9.30. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec w intencji bezrobotnych i adoracja do 11.00. Spowiedź o 10.30.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci i młodzieży bierzmowanej w godz. od 15.00 do 16.15. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Chorych z Sakramentami św. odwiedzimy od 9.00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 10.30 poświęcenie medalików i książeczek dzieciom komunijnym.

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10. W przyszłą niedziele po Mszach św. dzieci z chórku „Gloria” będą rozprowadzać składane kartki świąteczne dużego formatu z modlitwami wigilijnymi. Kartki te można wykorzystać jako żłóbek pod choinką. Cena z kopertą: 4zł. Będzie można nabyć pierniczki wypieczone przez dzieci po 5zł/paczka.

11. W biurze można nabyć świece wigilijne w cenie: mała: 7zł, duża: 13zł oraz opłatki: 4zł.

12. W sobotę 7 grudnia na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA gościć będziemy zespół
„Nowa Pieśń” z Inowrocławia, który będzie towarzyszył podczas Mszy św. o 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą prowadzoną przez o. Dawida po Mszy św.

13. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do udziału w corocznej akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”, w której przygotowujemy prezenty dla potrzebujących dzieci i osób starszych. Od 6 grudnia będzie można zabrać wybrane serduszko z imieniem dziecka lub osoby starszej i przygotować świąteczną niespodziankę.

14. W Sklepach Intermarche, Pana Kranca oraz w kościele są wystawione kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbardziej potrzebujących z naszych parafii.

15. Organizujemy pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w terminie: 3-10.07.2020r. Wylot z Poznania. Koszt: 3200PLN + 140Euro. Zapisy z wpłatą 700PLN w biurze parafialnym. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bogusława Brzezińskiego – pogrzeb w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Jarosława Kleczewskiego – pogrzeb w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek…