I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy i pełnego zaangażowania się w adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą będą Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy: dorosłych we wtorki i czwartki o 6.15 a młodzież i dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 18.00. Dla dzieci będzie konkurs roratny. Proszę rodziców o pomoc dzieciom w dotarciu do kościoła.
  2. Postarajmy się przystroić nasze domy w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej modlitwy i skorzystać z sakramentu pojednania, który jest każdego dnia przed Mszą Św.
  3. W środę, 6 grudnia, wspominamy Świętego Mikołaja. Przy okazji tego wspomnienia podejmijmy refleksję na temat naszego zaangażowania w dzieła charytatywne. Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00 z prowadzonym przez chórek „Gloria” czuwaniem w intencji powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej.
  5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W ten piątek, z racji tej uroczystości nie obowiązuje nas post jakościowy. Podczas Mszy św. o 18.00 dzieciom komunijnym poświęcimy książeczki i medaliki.
  6. W przyszłą – drugą niedzielę adwentową będziemy się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.
  7. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”. Każdy kto chciałby spełnić marzenie dziecka o świątecznym prezencie może to zrobić razem z nami. Akcją obejmujemy także osoby starsze, potrzebujące pomocy. Wystarczy zabrać wybrane serduszko z imieniem dziecka (czerwone) lub osoby dorosłej (złote) i przygotować dla niego świąteczną niespodziankę. Część serduszek jest oznaczona gwiazdką. To znak, że wiemy co jest potrzebne. Prosimy o kontakt telefoniczny. Podpisane imieniem obdarowanej osoby paczki można składać na plebanii lub w zakrystii kościoła MBNP w Mogilnie do dnia 18 grudnia 2023.
  8. Rozprowadzamy poświęcone opłatki wigilijne, które można nabyć w biurze i w zakrystii po 5zł za 2 duże i 2 małe opłatki. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii i w biurze. Cena dużej świecy–18zł; małej–8zł. Opłatki i sianko wigilijne w kruchcie kościoła będą rozprowadzane w 2 i 3 niedzielę a pierniczki – w 3 niedzielę Adwentu.
  9. Wyjazd do Bydgoszczy na film pt.: ”Matka Teresa-nie ma większej miłości” w przyszłą niedzielę o 12.30 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
  10. Zachęcamy do korzystania z aplikacji „Drogowskaz”. Jest darmowa i wskazuje m.in. drogi na najbliższą Mszę św. czy spowiedź św. na podstawie aktualnej lokalizacji. Szczegóły na plakacie.
  11. W dniach 15 i 16 grudnia 2023r. W Gnieźnie będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie będzie można adorować m.in. w Domu Księży Seniorów, u Franciszkanów i Karmelitanek oraz w sobotę w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym i na zakończenie peregrynacji w katedrze od 10.00 do 12.00, kiedy zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Zapraszamy do modlitwy. Szczegóły na plakacie.
  12. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary na uregulowanie należności za nowe drzwi do kościoła. Proszę Koło Różańcowe i Radę Parafialną o przeprowadzenie zbiórki.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Purczyńską i śp. Zofię Remlein. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 3.12.2023r.