II Niedziela Adwentu – 9.XII.2012

1. Kochani minął już tydzień Adwentu, dziękuję tym, którzy pomyśleli o swoim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia i wzięli udział we Mszy Św. adwentowej tzw. „Roratach”.
  2. Przypominam Roraty codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. W środę spotykamy się z Matką Bożą na nieustającej nowennie, tylko rano o godz. 8.30. Już od najbliższej środy podczas nowenny czytać będziemy Książeczkę, która opisuje cały przebieg Mszy Św. Będzie to nasze przeżycie Roku Wiary.
  4. Kochani w tym rozpoczynającym się II Tygodniu Adwentu, rozpoczynają się Spowiedzi Św. w naszym dekanacie. Dlatego nie dziwcie się, że danego dnia nie będzie księdza w konfesjonale.
  5. Dni Spowiedzi Św. w kościołach w Mogilnie to:
    17.XII. – św. Faustyny
    19.XII. – św. Jakuba Ap.
    20. XII. – Matki Bożej
    21.XII. – św. Jana Ap.
  6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec z „Wymieniankami” w intencji naszych drogich zmarłych.
  7. W przyszłą sobotę 15.XII. na godz. 15.00 zapraszam na ostatnie spotkanie w tym roku, młodzież ponadgimnazjalną naszej parafii.
  8. Przed kościołem odbierzemy prasę katolicką „Przewodnik Katolicki”, można też u pana Kościelnego odebrać piękne świąteczne pocztówki.
  9. Jestem bardzo wdzięczny tym, którzy na moją prośbę odebrali wychodząc z Kościoła, kopertę z deklaracją na utrzymanie i remonty naszego Kościoła. Kopertę można jeszcze odebrać u p. Kościelnego. Odebrane koperty proszę zwrócić Księdzu na kolędzie.
  10. Przypominam,że opłatki i świece wigilijne można już odbierać w biurze parafialnym.
  11. Chórek nasz parafialny „Gloria” nagrał piękną płytę. Dziękuje bardzo rodzinie – Magdalenie i Mariuszowi Walczakom z ul. Sienkiewicza za sponsorowanie tej płyty, a p. Janowi Szymańskiemu dyrektorowi za udostępnienie Domu Kultury, gdzie została nagrana.