II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1.W drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelię o Przemienieniu Chrystusa na górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Msze św. o 11.00 będą od 6 marca 2024r.

3. Zapraszamy na pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołaniową od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00. Tego dnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, za których odprawimy Mszę św. o 8.00.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Michała o 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątki: dla dzieci o 16.00 oraz dla młodzieży i dorosłych o 17.30.

6. W sobotę przypada dzień imienin ks. bpa Radosława Orchowicza, którego otoczmy naszą modlitwą i wdzięcznością za pasterską posługę.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30.

8. Spotkania w ramach nauk przedmałżeńskich odbywają się w salce domu parafialnego w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15.00.

9. Dzisiaj w dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy po Mszach Świętych przed kościołem możemy materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Dziękuję członkom Żywego Różańca i Radzie Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od 15.00 do 16.00 okazja do spowiedzi świętej. Przypominam kandydatom do bierzmowania i dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św. Przypominamy też, że okazja do spowiedzi jest codziennie 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Proszę korzystać ze spowiedzi wcześniej, ponieważ 5 minut przed Mszą św. kapłan udaje się do zakrystii, aby przygotować się do odprawienia Eucharystii.

11. W sobotę po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę od 9.00.

12. Stowarzyszenie „Ekstremalni” zaprasza dzisiaj do udziału w wydarzeniu charytatywnym dla bezpańskich psów pt. „Zaginionym Tropem 2 – charytatywny bieg i spacer z psami”. Początek w Parku Miejskim, przy amfiteatrze o 12.00. Szczegóły w gablocie.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Odwiedzimy Materę, Arbelobello, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo w terminie od 10.06 do 14.06.2024r. Cena: 2.995 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.

14. Wszystkim, którzy zakończyli już czas ferii zimowych, życzymy, aby pełni odnowionych sił fizycznych, intelektualnych i duchowych z radością wrócili do wypełniania swoich obowiązków w szkole i w pracy!

Mogilno, 25.02.2024r.