II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024 r.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.
  2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Judaizmu. Pamiętajmy o wyznawcach religii mojżeszowej, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
  3. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00.
  4. Nie będzie czwartkowej adoracji o 18.30.
  5. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 16.30 zaśpiewa chór Hemantus z Mogileńskiego Domu Kultury. Po mszy św. zapraszamy na koncert kolęd.
  7. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W związku z tym poranne Msze św. w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki są o 7.00. Biuro parafialne jest czynne tylko w środy i piątki od 9.00 do 10.00. Porządek odwiedzin jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na parafialnej stronie internetowej. W dni powszednie odprawiane są Msze św. w intencjach mieszkańców odwiedzanych w danym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Można dołączyć do Mszy św. konkretną intencję.
  8. Ubiegłej niedzieli gościliśmy zespół góralski „Jedla”. Dziękuję panu organiście Waldemarowi Krystkowiakowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz za zebrane ofiary przeznaczone na organizację występu.
  9. Wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA zapraszamy na bal karnawałowy, który odbędzie się w „Sajnówce” 3 lutego. Koszt 350 zł/pary. Bilety w biurze parafialnym i u pani Danuty Lorczak. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz profilach FB stowarzyszenia i naszej parafii.
  10. Chórek „Gloria” zaprasza wszystkie chętne dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 20.01.2024r. o 15.00 w domu parafialnym. Wstęp wolny. Prosimy o zapisy do 18.01.2024r. w biurze lub w zakrystii. Obowiązuje strój karnawałowy! Zapewniamy dobrą zabawę i niespodzianki!
  11. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na kolejną ratę za drzwi do kościoła. Dziękuję Kołu Różańcowemu i Radzie Parafialnej za kwestowanie.
  12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Słowa Bożego. Do skarbon w kościele będziemy zbierać ofiary na misjonarzy pochodzących z naszej archidiecezji.
  13. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Kazimiera Jędrzejewska i śp. Helena Dzięgiel. Wieczny odpoczynek …

Mogilno, 14.01.2024r.