III Niedziela Adwentu – Gaudete – 17 grudnia 2023 r.

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.
  2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty: dla dorosłych we wtorek i czwartek o godz. 6.15 a dla młodzieży i dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 18.00.
  3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej i pozostał już tylko tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód w naszych domach. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny odczytaniem fragmentu Ewangelii np. wg św. Łukasza 2,1-20, wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 21.00 lub o 24.00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego będą o 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00.
  4. Ostatnie już świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i poświęcone opłatki można nabyć w kruchcie kościoła. W kruchcie można także nabyć sianko wigilijne – ofiary przeznaczone są na potrzeby służby liturgicznej oraz pierniczki upieczone przez członków chórku „Gloria” po 8zł za paczkę. Przeprowadzana jest zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących w sklepach Intermarche i u pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz w kościele, przy balaskach.
  5. Przygotowane prezenty w ramach akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”można składać w zakrystii do poniedziałku 18.12.2023.
  6. We wtorek przeżywać będziemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnej stałej modlitwy adoracyjnej od 7.00 do 18.00. Osoby i grupy, które chciałyby się czynnie włączyć w prowadzenie adoracji proszę o zapisanie się w zakrystii.
  7. W środę przypada dzień spowiedzi adwentowej z udziałem kapłanów dekanatu mogileńskiego. Pierwsza tura będzie od 10.00 do 11.00; druga od 15.30 do 16.30 oraz trzecia tura od 19.00 do 19.30. Podczas spowiedzi co 15 minut będzie rozdzielana Komunia św.
  8. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji. Msza św. o 11.00.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi św.
  10. Różaniec z Różą Różańcową w piątek o 8.30.
  11. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę o 9.00. Nie będzie odwiedzin w styczniu. Chorych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w biurze lub w zakrystii oraz u ks. Michała i pana szafarza Janusza.
  12. Dziękuję za zebrane ubiegłej niedzieli ofiary na nowe drzwi do kościoła w wysokości 3 630.50. Dziękuję Kołu Różańcowemu i Radzie Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki.
  13. Chętnych do strojenia kościoła zapraszamy w czwartek o 9.00.
  14. Kolęda przeprowadzona będzie w tradycyjny sposób od stycznia 2024 r. Każdego dnia rano o 7.00 będzie Msza św. w intencji odwiedzanych w danym dniu rodzin. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie mogą przyjąć kolędy. Nie będzie w styczniu Mszy św. o 8.00. Przyjęte intencje przeniesione zostaną na 7.00.
  15. Uczniowie i nauczyciele szkoły artystycznej działającej przy parafii we Wszedniu, zapraszają na koncert kolęd w dniu 20.12.2023r. o 17.30 do świetlicy we Wszedniu.
  16. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Sytę, śp. Janinę Kopińską, śp. Michała Mieczkowskiego, śp. Marię Łysiak. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 17.12.2023r.