III Niedziela Wielkanocy – 14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii.
  2. Dziś przeżywamy święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I.
  3. W dniu dzisiejszym przypada 58 r. święceń kapłańskich Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego. Dziękując Panu Bogu za łaskę powołania, Ksiądz Prałat prosi o modlitwę w jego intencji podczas Mszy św. o 12.00. Życzymy Ks. Eugeniuszowi radości z posługiwania w naszej parafii i zdrowia!
  4. Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca chcemy uczcić św. Ojca Pio, odprawiając nabożeństwo modlitewne o 17.30, podczas którego będziemy prosić Pana Boga przez wstawiennictwo św. Pio z Pietrelciny w intencjach, które można składać do koszyczka pod chórem dziś lub przed samym nabożeństwem. Po Mszy św. uczcimy relikwie, które uroczyście wprowadziliśmy do naszego kościoła w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  5. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  6. W środę o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. w intencji Księży misjonarzy, którzy wyjechali z naszej archidiecezji. Po Eucharystii, odbędzie się konferencja misyjna dotycząca archidiecezji gnieźnieńskiej. Będzie to przedstawienie 50-lecia misjonarzy diecezjalnych (fideidonistów), którzy w latach 1974-2024 wyjechali z posługą kapłańską w różne strony świata, by ewangelizować. Pokaz multimedialny przygotował i poprowadzi ks. Piotr Froelich, referent misyjny archidiecezji gnieźnieńskiej a odbędzie się w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tematyka misyjna i modlitwa za misje.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. od 18.30 do 20.00.
  8. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  9. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na ostatnią ratę za wykonane drzwi do kościoła. Dziękuję Różom Różańcowym i Radnym Parafialnym za przeprowadzenie zbiórki.
  10. Organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Odwiedzimy również Świątynię Opatrzności Bożej, Zuzelę (miejsce urodzenia kard. Wyszyńskiego) i sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Pielgrzymka jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka, który ogłosił rok 2024 rokiem modlitwy za cierpiących z powodu wojen, zwłaszcza dzieci. Odbędzie się w dniach 31.05-02.06.2024. Koszt to 550 zł od osoby. Cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, bilety wstępu. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje na stronie oraz w gablocie.
  11. Dzieci, które uczestniczyły w konkursie związanym z nabożeństwami drogi krzyżowej w Wielkim Poście, proszę o przyniesienie do zakrystii, do czwartku podpisanej książeczki konkursowej. Nagrody niespodzianki rozdamy w przyszłą niedzielę o 10.30.
  12. W miniony czwartek młodzież z parafii w Mogilnie i we Wszedniu przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękuję ks. Michałowi za formację młodzieży i przygotowanie uroczystości; ministrantom i lektorom, chórkowi „Gloria”, panu Organiście; paniom Ewie Witkowskiej i Marii Zielińskiej za dekorację kościoła oraz rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza, którym jest fioletowa kapa liturgiczna.

Mogilno, 14.04.2024r.