III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. Niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy więc do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 17-19.03.2024r. Poprowadzi je o. Gwardian Ireneusz Narutowicz z mogileńskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. Podczas rekolekcji nastąpi wprowadzenie do naszej parafii relikwii św. Ojca Pio i bł. Honorata Koźmińskiego, których kult chcemy rozwijać w cyklicznych nabożeństwach. W dniach 18 i 19 marca ze względu na rekolekcje Msze św. poranne będą o 9.00.
  2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale a spowiedź z udziałem kapłanów dekanatu będzie w piątek 22 marca.
  3. Przypominamy o „Jałmużnie postnej”. Zarząd osiedla nr 1 dziękuje wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla małej Lilianny, która zachorowała na białaczkę. Zebrano 5203,55 PLN oraz 150 koron norweskich. Bóg zapłać!
  4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. Zapraszamy na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą powołaniową od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  7. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych będzie dziś o 10.30.
  9. Spotkania w ramach nauk przedmałżeńskich odbywają się w salce domu parafialnego w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15.00.
  10. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, będziemy przed kościołem zbierać ofiary na spłatę należności za drzwi do kościoła. Proszę Koło Różańcowe i Radnych Parafialnych o kwestę. Tydzień temu podczas zbiórki na rzecz misji i misjonarzy zebraliśmy 2954 zł. Bóg zapłać!
  11. Za tydzień podczas Mszy św. będzie modlił się z nami zespół Czeremszyna z Ukrainy. Po Mszach św. będzie można wesprzeć poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
  12. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Mogilna. Do wyboru będzie 5 tras o różnej długości od około 30 km do ponad 50 km. Początek w mogileńskim klasztorze w piątek 15 marca o 20.00. Więcej informacji na plakacie i profilu facebookowym EDK.MOGILNO
  13. Od 1 marca w kinach można zobaczyć film pt.: Powołany 2”. To polska produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. Jej głównym bohaterem jest ksiądz, który znajduje ewangeliczny sposób, by inspirować ludzi nieprzychylnych Kościołowi i odmieniać ich życie. Zachęcamy, by poszukać seansów i wybrać się do kina.