IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
    W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej
  2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat a następnie przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o 21.00 lub 24.00.
  3. Jutro w uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. Natomiast w drugi dzień świąt o 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Dzieci i dorosłych zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w drugi dzień świąt o 10.00. Rozwiązanie konkursu adwentowego będzie w Uroczystość Trzech Króli podczas wspólnego śpiewu kolęd o 10.00.
  4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00.
  6. Dziękuję ofiarodawcom choinek i wszystkim, którzy pomogli przy strojeniu kościoła.
  7. Kolęda przeprowadzona będzie w tradycyjny sposób. Rozpoczniemy w środę 27.12.2023r. Plan w gablocie i na stronie. Od stycznia 2024r. każdego dnia rano o 7.00 będzie Msza św. w intencji odwiedzanych w danym dniu rodzin. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie mogą przyjąć kolędy. Nie będzie w styczniu Mszy św. o 8.00. Przyjęte intencje przeniesione zostaną na 7.00. Odwiedziny są okazją do wspólnej modlitwy, poznania parafian oraz podjęcia ważnych spraw dotyczących życia parafii i naszych rodzin. Proszę nie czuć się zobowiązanymi do przyjęcia kapłana-niech będzie to czas owocny duchowo dla każdej ze stron. Zależy nam także na tym, aby nowi mieszkańcy przy okazji kolędy określili się, czy chcą należeć do naszej wspólnoty.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o 17.30.
  9. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku.
  10. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA serdecznie dziękuje wszystkim, którzy licznie dołączyli do akcji ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM. W tym roku przekazaliśmy aż 140 prezentów, które powędrowały za pośrednictwem członków ALVIRY do potrzebujących z parafii MBNP w Mogilnie oraz podopiecznych Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie. Dobrze jest mieć ZŁOTE SERCE! Dziękujemy! Jednocześnie ALVIRA zaprasza wszystkich a przede wszystkim Darczyńców akcji na zabawę karnawałową, która odbędzie się w Sajnówce 3 lutego. Szczegóły już niedługo na plakatach i profilu FB stowarzyszenia.
  11. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocową Grupy Charytatywnej. Część paczek już rozdysponowaliśmy. Pozostałe będzie można odebrać po świętach.
  12. W niedzielę 7.01.2024r. będziemy gościć zespół góralski „Jedla”, który wykona dla nas kolędy podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00. Część artystów znamy z poprzednich lat, z zespołu „Zospa”. Dzisiejszej niedzieli możemy posłuchać kolęd w ich wykonaniu w Polsacie o 16.35.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Kaczmarek, i śp. Danielę Gajda. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 24.12.2023r.