IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.
  2. W dzisiejszą Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców zachęcamy do refleksji nad troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.
  3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i w sobotę po Mszy św. o 18.00, czyli o 18.30. Natomiast w środy i w niedziele o 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.
  4. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA wraz z naszą parafią zapraszają na „Rowerowe Majowe”. W każdy piątek maja odwiedzimy na rowerach kapliczki Matki Bożej w okolicach Mogilna, przy których odprawimy nabożeństwo majowe. Najbliższy wyjazd do Bystrzycy, w piątek 5 maja, ok. godz. 18.15 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Trasa liczy ok. 4,0 km. Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 19.00. Szczegóły wyjazdów na plakacie oraz profilu facebook’owym Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA i parafii MBNP w Mogilnie.
  5. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, to okazja do modlitwy w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy.
  6. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  7. W środę 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, aby potwierdzić miłości naszego narodu do Maryi. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nowenna do MBNP w łączności z nabożeństwem majowym o 17.30.
  8. Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski zaprasza na uroczystą Mszę św. w czwartek 4 maja o godz. 17.00. Będzie dziękował za 57 lat kapłaństwa i za 82 lata życia. Otoczmy Księdza Prałata wdzięczną modlitwą. Niech nasza modlitwa i składane podczas tej Mszy św. ofiary, będą podziękowaniem za Jego ofiarną służbę dla naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy Księdzu Seniorowi zdrowia i dalszego czerpania mocy z Chrystusa do głoszenia Ewangelii.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00 będziemy się modlić o nowe powołania do Służby Bożej. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej będzie od 15.00 do 16.00. Zachęcamy wszystkich do trwania w łasce uświęcającej. W pierwszą sobotę po Mszy św. o 8.00 będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Chorych odwiedzimy od 9.00.
  10. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na tacę, do skarbon i na konto parafialne.
  11. Zmarła śp. Marianna Zborowska. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o 12.00. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 30.04.2023.