IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są wielkopostne rekolekcje, które zaczniemy w przyszłą niedzielę. Nauki głoszone przez o. Ireneusza Narutowicza, Gwardiana z mogileńskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów będą podczas każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i we wtorek o 9.00 i 18.00. Podczas rekolekcji nastąpi wprowadzenie do naszej parafii relikwii św. Ojca Pio i bł. Honorata Koźmińskiego, których kult chcemy rozwijać w cyklicznych nabożeństwach.
  2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia jest oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Każdego dnia służymy posługą w konfesjonale a spowiedź z udziałem kapłanów dekanatu będzie w piątek 22 marca.
  3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego chcemy powierzyć Jego posługiwanie opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie będzie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 będzie okazja do spowiedzi św.
  4. Zebranie lektorów świeckich będzie w środę o 18.30 w domu parafialnym.
  5. Zapraszamy na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie będzie spowiedź św.
  6. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  7. Spotkania w ramach nauk przedmałżeńskich odbywają się w salce domu parafialnego w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15.00.
  8. Dzisiaj, w drugą niedzielę w miesiącu zbieramy ofiary na spłatę należności za drzwi do kościoła. Dziękuję Różom Różańcowym i Radnym Parafialnym za kwestę.
  9. Gościmy dziś w naszej parafii zespół „Czeremszyna” z Ukrainy. Po Mszach św. będzie można wesprzeć poszkodowanych w wyniku wojny.
  10. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Mogilna. Do wyboru będzie 5 tras o różnej długości od 30 do 50 km. Początek w mogileńskim klasztorze w piątek 15 marca o 20.00. Więcej informacji na plakacie i profilu facebookowym EDK.MOGILNO.
  11. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o 17.30 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o 16.00, dla młodzieży i dla dorosłych o 17.30.
  12. W związku z tym, że poranne Msze św. nie są przez wiernych wybierane jako modlitwa intencyjna (w nadchodzących tygodniach nie ma intencji o 8.00), rozważamy przeniesienie tych Mszy św. na dodatkową godzinę wieczorną. Msza św. o 18.00 pozostałaby niezmieniona. Prosimy parafian o opinię, którą można przekazać kapłanom bezpośrednio lub przez radnych parafialnych.

Mogilno, 10.03.2024r.