IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare, czyli radości.
    W naszym kościele w każdy piątek o 15.30 – jest droga krzyżowa dla dzieci a o 17.30 dla wszystkich; w niedziele o 17.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Jest patronem mężów i ojców a także patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach Pana Jezusa. Wszystkich, którym patronuje będziemy polecać podczas nabożeństwa w poniedziałek o 10.30. Msze św. w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 18.00.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi o 10.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy po Mszy św. o 8.00.
  6. W piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie w najbliższą sobotę. Msze Święte z tej uroczystości będą o 8.00 i 11.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest też Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą podjąć modlitwę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, rozpoczną dziewięciomiesięczną nowennę podczas Mszy św. o 11.00.
  8. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie za pomoc w organizacji rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Szczególne podziękowania kieruję do pań katechetek: Jolanty Wudzińskiej i Marii Dziennik-Kowalskiej oraz do o. Jana Dobosiewicza ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo za przeprowadzenie tychże rekolekcji.
  9. W minioną środę i czwartek mieliśmy okazję adorować w naszej naszej parafii krzyż wielkopiątkowy, który w czasie Drogi Krzyżowej w koloseum w 2005 roku trzymał w swoich dłoniach św. Jan Paweł II. Dziękuję chórzystom z „Glorii”, członkom Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”, Różom Żywego Różańca, ks. Michałowi, lektorom, ministrantom, panu organiście, panu szafarzowi oraz wszystkim, którzy w skupieniu i z miłością krzyża oraz wdzięcznością za św. Jana Pawła II przeżyli nawiedzenie tej niezwykłej relikwii.
  10. W naszej parafii trwa kurs przedmałżeński. Spotkania w niedziele o 15.00 w salce w kościele.
  11. Dziękuję ks. Michałowi za przygotowanie kandydatów do bierzmowania oraz wszystkim, którzy przygotowali uroczystą Mszę św. z udzieleniem przez Ks. Biskupa Radosława Orchowicza sakramentu naszej młodzieży. Dziękuję za dar ołtarza, którym są mszał i księgi liturgiczne oraz za ofiary z Mszy św. przeznaczone na diecezjalny fundusz młodzieżowy w wysokości 845.70. Protokół i pozostałe ogłoszenia dotyczące wizytacji przekażemy w późniejszym terminie.
  12. Parafia klasztorna w Mogilnie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 20.00. Zapisy i informacje na stronie EDK.
  13. Parafia MBNP w Mogilnie zaprasza na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów we Francji w terminie 08-17.07.2023. Koszt to 3880 PLN i 130 Euro. Zapisy w biurze parafii. Pierwsza rata w wysokości 900 zł płatna wraz ze zgłoszeniem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Czapską. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 19.03.2023r.