IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję członkom Żywego Różańca i Radnym Parafialnym za kwestę.
  2. Dziś dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. podczas Mszy św o 10.30 podziękują za radość spotykania się z Panem Jezusem. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy św. o 10.30, czyli o 11.30; w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek o 18.30.
  4. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O wykonanie poszczególnych ołtarzy proszę: 1. przy figurze NSPJ – Żywy Różaniec; 2. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 3. lektorów świeccy; 4. przy krzyżu – ministrantów i chórek „Gloria”. Radnych parafialnych proszę o prowadzenie kapłana i niesienie baldachimu; Żywy Różaniec o niesienie sztandaru; pana organistę, lektorów i ministrantów o przygotowanie liturgiczne uroczystości. Zapraszamy dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki. Po procesji poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. O 18.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia obchodzimy Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów oraz 10 rocznicę ingresu abp. Wojciecha Polaka do Katedry Gnieźnieńskiej. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na procesję wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi św. będzie od 15.00 do 16.00. Najpiękniejszym darem dla NSPJ są nasze serca oczyszczone przez pokutę. Prosimy dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św., aby rozpoczęły przeżywanie pierwszych piątków miesiąca przez comiesięczną spowiedź św. Po spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej NSPJ zapraszamy dzieci w piątek do domu parafialnego na słodki poczęstunek i radosne wspólne spotkanie z okazji uroczystości Serca Jezusowego.
  7. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.30.
  9. W czerwcu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwa ku czci NSPJ są codziennie po Mszy św. o 18.00 a w niedziele o 17.30.
  10. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą tego miesiąca, kiedy tradycyjnie wspieramy cele remontowe w naszej parafii.
  11. Dziękuję pani katechetce Jolancie Wudzińskiej, ks. Michałowi, panu organiście, chórkowi Gloria, służbie liturgicznej oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości I Komunii św. Dzieciom życzymy, aby trwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję za dar ołtarza, którym jest nowa kadzielnica i „łódka” do kadzidła.
  12. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w „Rowerowym Majowym” oraz tym, którzy wspólnie modlili się przy figurach i przyjmowali rowerowych pielgrzymów poczęstunkiem. Zapraszamy w przyszłym roku!
  13. Zmarł śp. Jan Błaszak, pogrzeb we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 2.06.2024r.