JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę objawień fatimskich. Nabożeństwo różańcowe przy grocie Matki Bożej i procesja o 17.30.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 18.30 a w środy i w niedziele o 17.30. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmawiania Koronki do miłosierdzia Bożego, do której codziennie wzywają dzwony o 15.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i o 17.30 w łączności z czerwcowym. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

4. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni, która trwa od 19.00 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

5. W piątki po Mszy św. o 8.00 Róża Różańcowa zaprasza do wspólnej modlitwy.

6. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do po raz pierwszy do Komunii św. zapraszamy w niedzielę 20.06.2021r. o 10.30.

7. Od poniedziałku rozpoczyna działalność Klub Malucha „Radość Życia”. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania klubiku, szczególnie PTE z Bydgoszczy, Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, władzom gminnym i oświatowym z Mogilna, wykonawcom remontu, Komendom Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji „Sanepidu” oraz Wam wszystkim za ofiarność. Osoby chętne do uczestnictwa w projekcie proszone są o zgłoszenie się do kierownika placówki lub do biura parafialnego.

8. Dziękuję Stowarzyszeniu Rodzin „Alvira”, Lektorom świeckim, Służbie Liturgicznej oraz pensjonariuszom i kadrze DDP „ Radość Życia” za przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać niosącym sztandar i feretron, prowadzącym kapłana, dzieciom sypiącym kwiatki i opiekunkom, służbie liturgicznej, panu organiście oraz wszystkim czcicielom Najświętszej Eucharystii.

9. W ubiegłą niedzielę wolontariusze przy kościele zebrali ofiary w wysokości 3613,60, które zostały przekazane na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Amelki. Dziękujemy!

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Z dniem 6.06.2021r. wprowadzona została nowa regulacja – do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

11. Są ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji w terminie 8-15.07.2021r.(zmiana terminu!) Osoby, które się zapisały, proszone są przybycie na zebranie w najbliższy piątek 18.06.2021r. o 18.30 do domu parafialnego. Szczegóły na stronie i w gablocie.

12. Parafia we Wszedniu organizuje pielgrzymkę do Lichenia z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i wszystkich chętnych w dniu 26.06. 2021r. w cenie 50 zł. (w cenie: przewodnik i obiad). Wyjazd w sobotę. 26.06. o 7.30 sprzed Kościoła we Wszedniu. Powrót około godziny 16.00. Zapisy z wpłatą: – w biurze parafialnym;- u pani Katarzyny Piwowarczyk lub u pani Karoliny Kicińskiej.

13. Odpust ku czci MBNP będzie w naszej parafii w niedzielę 27.06.2021r. o 12.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Mirosław Goślinowski.