JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.

3. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 7.15.

4. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej oraz z okazji 7 rocznicy działalności Parafialnego Chórku „Gloria” w najbliższą niedzielę 2.12.2018r. na Mszę św. o 10.30 zapraszamy rodziców chórzystek. Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla rodziców i członków zespołu.

5. Z okazji czwartkowego wspomnienia św. Cecylii Panom Organistom i Chórowi „Immaculata”, Chórkowi „Gloria” życzymy wielu łask Bożych i wdzięczności parafian.

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

7. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność!

8. Organizujemy tygodniowy pobyt dla dzieci i młodzieży w Murzasichlu koło Zakopanego w terminie 19-26.01.2019r. W programie kurs narciarski, zjazdy, zwiedzanie Zakopanego i okolicy oraz wędrówki dolinami. Koszt 750zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd autokarem, kurs narciarski, bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i muzeów. Opłaty za zjazdy na stoku we własnym zakresie. Zapisy z wpłatą zaliczki 100zł w biurze parafialnym.

9. Organizujemy pielgrzymkę na Maltę, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 700zł. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

10. Wypominki roczne można składać w biurze parafialnym. Będziemy modlić się za wymienionych wg nowej listy od środy 5.12.2018r.

11. Fara mogileńska zaprasza w dzisiejszą niedzielę o 17.00 na koncert organowy w wykonaniu pana Tomasza Padoła.

12. Dziękuję za ofiary na kwiaty składane do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Kilian i śp. Stanisław Wazowicz. Wieczny odpoczynek…