JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2017

1. Dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata Kościół obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Bóg zapłać za indywidualne intencje i ofiary składane z tej okazji.
  4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.00. Niech będzie to modlitwa uwielbienia oraz prośby o nowe powołania do służby w Kościele. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszym kościele spowiedź św. będzie w piątek od 15.00 do 15.45. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja a następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe i Komunia św. wynagradzająca NSPJ. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 nasze intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.
  5. Rozwiązanie konkursu różańcowego będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o10.30.
  6. Organizujemy tygodniowy pobyt dla dzieci w Karpaczu w terminie 17-24.02.2018r. Koszt 490zł. Zapisy do końca listopada w biurze parafialnym.
  7. W Klasztorze w Mogilnie odbywają się nauki przedmałżeńskie w ramach kursu, który będzie trwał do 10 grudnia. Spotkania w niedziele o 16.00. Przypominam, że odbycie tego kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  8. Pielgrzymi wybierający się do Ziemi Świętej w terminie 11-18.04.2018r. proszeni są o wpłatę w biurze parafialnym 2 raty należności wysokości 800 zł do końca listopada. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  9. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbardziej potrzebujących z naszych parafii. Bóg zapłać za ofiarność!