Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi.
  2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00.
  4. W pierwszy piątek miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. Przypominam kandydatom do bierzmowania i dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św.
  5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o 8.00. Chorych w ich domach odwiedzimy od 9.00.
  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
  7. Dziś poświęcamy opłatki wigilijne, które od poniedziałku będzie można nabyć w biurze i w zakrystii. Ofiara 5 zł za komplet, w których są 2 duże i 2 małe opłatki, jest przeznaczona na pomoc ubogim. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabyć także w zakrystii i w biurze parafialnym. Cena dużej świecy–18 zł; małej–8 zł. Opłatki i sianko wigilijne w kruchcie kościoła będą rozprowadzane w 2 i 3 niedzielę a pierniczki – w 3 niedzielę Adwentu.
  8. Msze św. roratne będą po pierwszej niedzieli Adwentu: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 18.00; dla wszystkich: we wtorki i czwartki o 6.15. Już dziś uwzględnijmy w naszych codziennych planach uczestnictwo w roratach. Proszę rodziców o pomoc dzieciom w dotarciu do kościoła.
  9. Do końca tygodnia przyjmujemy wypominki roczne w biurze lub w zakrystii po Mszach św.
  10. Dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunką dziękują za zebrane dary podczas akcji Paczka dla Niemowlaczka, które zostaną przekazane Fundacji Redemptoris Missio.
  11. Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na film pt.:”Matka Teresa-nie ma większej miłości” w dniu 10.12.2023r. Po seansie spacer po jarmarku bożonarodzeniowym. Wyjazd o 12.30 sprzed kościoła-powrót o 20.00. Koszt: 50zł. Zapisy w biurze lub u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.
  12. Przypominam, że w kościele siedziska ogrzewanych ławek są w bordowym kolorze, natomiast beżowe są nieogrzewane. Zachęcamy osoby, które używają aparatów słuchowych, do korzystania z pętli indukcyjnej obejmującej 2 rzędy ławek się wzdłuż filarów. W razie koniecznej pomocy przy regulacji aparatu proszę o kontakt z p. Magdaleną Marciniak pod numerem telefonu: 518260501.
  13. Gościmy dziś w naszym kościele zespół muzyczny Topolany z Tarnopola na Ukrainie, który ubogaca muzycznie Msze św. a po krótkim koncercie, pod chórem będzie zbierał ofiary dla dzieci poszkodowanych w działaniach wojennych.
  14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Priebe i śp. Henryka Pade`. Pogrzeb śp. Danuty Wahl będzie w środę o 12.30. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 26.11.2023r.