NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27 maja 2018r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o 10.00, 80 dzieci przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe będzie dziś o 16.00. Nie będzie majowego o 17.30. W tzw. Białym Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św., która będzie zaraz po zakończeniu Majowego. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała dzieci komunijne będą uczestniczyć we Mszy św. na Rynku i procesji o 10.00. W piątek i w sobotę nabożeństwo majowe będzie połączone z procesją Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy rodziców, chrzestnych, babcie i dziadków, rodzeństwo i krewnych do wspólnej modlitwy z dziećmi.

2. We wtorek 29 maja przypada 25 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza. O 12.00 w katedrze gnieźnieńskiej będzie uroczysta Msza św. celebrowana przez księży jubilatów pod przewodnictwem ks. Prymasa Wojciecha Polaka. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich jubilatów. Natomiast tych, którzy chcieliby razem z ks. proboszczem dziękować za dar kapłaństwa zapraszamy na odpust ku czci MBNP w środę 27.06.2018r. o 18.00.

3. We wtorek o 16.00 próba sypania kwiatków przed kościołem.

4. W środę nowenna do MBNP o 8.30; adoracja do Mszy św. o 10.00. Spowiedź św. od 9.30. Wieczorem nabożeństwo majowe o 17.30. Po Mszy św. spotkanie dla bierzmowanych z klas III gimnazjalnych.

5. W najbliższy czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W uroczystej procesji wyjdziemy na ulice naszego miasta po Mszy św. o 10.00 sprawowanej na Rynku. Drugi ołtarz przygotuje Chór Immaculata. Ofiary na kwiaty do tego ołtarza prosimy składać do skarbony pod chórem. Proszę o niesienie sztandaru i o podążanie za nim wszystkie Matki Różańcowe. O niesienie figury Matki Bożej z Fatimy proszę lektorów świeckich. Proszę ministrantów, kandydatów do bierzmowania i dzieci komunijne o uczestnictwo w procesji; dziewczynki o sypanie kwiatów.

6. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

7. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała a w niedzielę po Mszy św. o 12.00. O niesienie figury Matki Bożej z Fatimy proszę: w piątek i w sobotę – rodziców dzieci komunijnych; w niedzielę – Chórek Gloria.

8. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała o przygotowanie ołtarzy proszę: 1. Ognisko Misyjne i ministrantów; 2. Matki Różańcowe; 3. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 4. Lektorów świeckich.

9. W pierwszy piątek miesiąca (1.06.2018r.) odwiedzimy chorych z Sakramentami św. od 9.00. Spowiedź św. o 15.00. Adoracja do 15.45. Następnie Komunia św. wynagradzająca.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.30 dzieci, które rok temu przystąpiły do Stołu Pańskiego po raz pierwszy będą dziękować za dar Eucharystii. Spowiedź św. i próba dla dzieci rocznicowych będą w piątek o 15.00.

11. Przypominam o wyjeździe na Lednicę w sobotę 2.06.2018. o 7.00. Zapisy u ks. Tomasza.

12. W minionym tygodniu zmarł: śp. Henryk Wilczek. Wieczny odpoczynek…