NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 stycznia 2020 roku

1. Dzisiejsze wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

3. Z okazji 13 dnia miesiąca Rodzina Fatimska zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałek o 17.30.

4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary.

7. W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W nawoływanie Kościoła do jedności włączmy nasze osobiste modlitwy.

8. W naszej parafii trwa kolęda. Kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za ofiary kolędowe, które przeznaczone będą na wykonanie parkingu przy kościele od strony podjazdu dla niepełnosprawnych, modernizację napędu dzwonów, na potrzeby kurii metropolitalnej oraz dla odwiedzającego kapłana. Woda poświęcona jest kruchcie kościoła. Program kolędy jest w gablocie i na stronie internetowej.

9. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje zabawę karnawałową 22 lutego 2020 r. w restauracji BOSS. Koszt 250 zł od pary. Bilety w biurze parafialnym i u Pani Danuty Lorczak.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wypoczynku zimowym w Murzasichlu w dniach 1-8.02.2020r. Koszt 750 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

11. Dziękuję chórkowi „Gloria”, scholi „Emaus” z Palędzia Kościelnego, dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Mogilnie za przygotowanie i wystawienie jasełek z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Orszaku Trzech Króli i wspólnym kolędowaniu. Dziękuję kolędnikom z Ogniska Misyjnego za zebranie ofiar w wysokości 745,50, które przekazano na dzieci z Amazonii oraz za ofiary, które zbierali ministranci przy okazji rozprowadzania pakietów z kredą i kadzidłem w wysokości 1000 zł, które zostały przeznaczone na fundację Małe Stópki, broniącej życia nienarodzonych.

12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Kazimierz Pilarski i śp. Dorota Kubacka, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek…