Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 r.

1. Dzisiejsze święto Epifanii Boga to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to zapowiedź chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak przedłużamy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00. W styczniu nie ma też adoracji w czwartki o 18.30. Natomiast poranne Msze św. w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki są o 7.00. Biuro parafialne jest czynne tylko w środy i piątki od 9.00 do 10.00.
  4. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Porządek odwiedzin jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy o przygotowaniu krzyża, świec i wody święconej, którą można zabrać z naczynia pod chórem. W dni powszednie odprawiane są Msze św. w intencjach mieszkańców odwiedzanych w danym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach rodzin.
  5. Dzisiaj gościmy zespół góralski „Jedla”, który wykona dla nas kolędy podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00 oraz podczas krótkiego koncertu po tych Mszach św. Ofiary zbierane w kruchcie po Mszy św. przeznaczone będą na organizację występu.
  6. Kolędnicy Misyjni z Ogniska Misyjnego zebrali w Święto Trzech Króli 1033.55zł, które zostaną przekazane dla dzieci w Kolumbii poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Bóg zapłać!
  7. Wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA zapraszamy na BAL karnawałowy, który odbędzie się w „Sajnówce” 3 lutego. Koszt 350 zł/pary. Bilety w biurze parafialnym i u pani Danuty Lorczak. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz profilach FB stowarzyszenia i naszej parafii.
  8. Chórek „Gloria” zaprasza wszystkie chętne dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 20.01.2024r. o 15.00 w domu parafialnym. Wstęp wolny. Prosimy o zapisy do 18.01.2024r. w biurze lub w zakrystii. Obowiązuje strój karnawałowy! Zapewniamy dobrą zabawę i niespodzianki!
  9. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na kolejną ratę za drzwi do kościoła. Proszę Koło Różańcowe i Radę Parafialną o kwestowanie.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Joanna Czaplicka i śp. Łucja Siwka, której pogrzeb będzie w środę o 11.00. Wieczny odpoczynek …

Mogilno, 7.01.2024r.