NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 kwietnia 2020 roku

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi kochać i przebaczać.

2. Dzisiaj o 15.00 zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po niej różaniec w intencji o ustanie pandemii, za chorych i za służby walczące z chorobą.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30.

4. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej archidiecezji. W niedzielę 26 kwietnia o 13.00 w katedrze gnieźnieńskiej Msza św. odpustowa pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, transmitowana w TVP Polonia i na stronie archidiecezji.

5. W sobotę święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo błagalne o deszcz i aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

6. Przyszła niedziela obchodzona jako Niedziela Biblijna rozpocznie Tydzień Biblijny.

7. W dni powszednie Msze św. o 8.00, 18.00 i 20.00 (w intencji o ustanie pandemii). Kościół będzie otwarty od 8.00 do 20.00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. Wieczorem po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec w intencji o ustanie pandemii, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja do Mszy św. o 20.00. Spowiedź św. od 19.00 do 20.00.

8. Niedzielne Msze św. oraz wieczorne Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie transmitujemy przez internetową stronę parafii oraz przez Facebooka.

9. Zgodnie z zarządzeniem władz z dniem 20 kwietnia 2020 r. ulega zmianie przepis określający liczbę osób uczestniczących w liturgii. Liczba ta uzależniona jest od powierzchni kościoła, przy przeliczniku – 1 osoba/15 m2 . W naszym kościele jednorazowo może przebywać 66 osób. Pamiętajmy przy tym o zachowywaniu odstępu wynoszącego min. 2 m.

10. W pogrzebie może uczestniczyć tyle osób, ile może zgromadzić się w kościele, w którym sprawowana jest Msza Święta pogrzebowa. Ograniczenie dotyczy też ceremonii na cmentarzu z zachowaniem odległości min. 2 m. W kaplicy na cmentarzu może przebywać 8 osób.

11. Jak długo szkoły pozostają zamknięte, dla dzieci nie można organizowa

zajęć w parafiach. W porozumieniu z rodzicami, wyznaczymy nowy termin I Komunii Świętej.

12. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek. Z obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas liturgii zwolnieni są jedynie duchowni, którzy ją sprawują. Wierni, uczestniczący w liturgii, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką. Przystępując do Komunii świętej wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.

13. Bóg zapłać za ofiary, składane na konto Parafii p.w. MBNP w Mogilnie:
nr:
61 1240 3246 1111 0010 8547 5860.

14. Wszystkim drogim Parafianom i Czcicielom MBNP życzymy owocnego przeżycia Niedzieli i Tygodnia Miłosierdzia oraz spokoju ducha i nadziei w trudnym czasie doświadczania niepewności i niedogodności związanych z pandemią.