NIEDZIELA PALMOWA – 28 marca 2021 roku

1. Ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.30.

2. Od dziś zawieszamy spotkania dzieci komunijnych w niedziele o 15.00. Jednak ta Msza św. będzie odprawiana w każdą niedzielę do końca maja.

3. We wtorek od 18.30 do 20.00 zapraszamy na adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa prowadzoną przez Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA. W tym czasie spowiedź św.

4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.00 okazja do spowiedzi św.

5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. O 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Msza krzyżma. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00. Spowiedź od 19.00 do 21.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

6. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 droga krzyżowa dla tych, którzy nie będą na wieczornej liturgii. Druga droga krzyżowa o 17.30 dla tych, którzy będą na liturgii. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Proszę przynieść ze sobą krzyże do głębszego duchowo przeżycia adoracji, gdyż ze względów sanitarnych nie będzie wspólnotowego oddania czci krzyżowi. Obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od 19.00 do 22.00. W tym czasie spowiedź św. W piątek rozpoczynamy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przed Mszą św. – Koronka.

7. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 9.00. Chorych z sakramentami odwiedzimy od godz. 9.00. Święcenie pokarmów co pół godziny od 10.00 do 12.00 na placu przed kościołem z zachowaniem dystansu 1.5m. Święcenie pokarmów w Iskrze o 10.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00. Zabierzmy na nią świece.

8. Rezurekcja w Wielkanocny o 6.00. Pozostałe Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00, 16.30 i 18.00. W poniedziałek wielkanocny o 15.00 Msza św. dziękczynna za służbę zdrowia i o zdrowie dla chorych.

9. Radę Parafialną i wolontariuszy proszę o pomoc w dekoracji kościoła w piątek od 9.00.

10. W Wielkim Tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Spowiedź św. przed Mszą św.

11. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, które będziemy dziś składać do puszek.

12. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła może wejść 55 osób.

13. Do końca marca trwa rekrutacja rodziców dzieci od 1 do 3 roku życia, uczestników powstającego przy Parafii p.w. MBNP w Mogilnie Klubu Malucha „Radość Życia”.

14. Nasza Parafia otrzymała dofinansowanie unijne na kontynuację prowadzenia Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Dzienny Dom Pobytu „Radość Życia” – II edycja”. Rozpocznie ponowne funkcjonowanie najpierw w formie zdalnej- ze względu na stan epidemiczny – zapewniając od kwietnia 2021r.- wsparcie, codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30. Rekrutacja do 30.03.2021 r. Informacje w Biurze Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 3, tel.: 502 510 567 a także na stronie internetowej Parafii.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Henryk Roszak, którego pogrzeb będzie w czwartek o 12.00 na cmentarzu. Wieczny odpoczynek…

Informacja o Dziennym Domu Pobytu edycja II

Parafia PW. Matki Bożej Nieustającej Pomocy otrzymała dofinansowanie unijne na kontynuację prowadzenia placówki opieki – Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Dzienny Dom Pobytu „Radość Życia” – II edycja”

Dom rozpocznie ponowne funkcjonowanie od kwietnia, najpierw w formie zdalnej ze względu na stan epidemiczny, zapewniając kompleksowe wsparcie, codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30, dla 24 podopiecznych m.in. w zakresie wsparcia opiekunów, psychologa, fizjoterapeuty, terapeuty zajęciowego, pozwalające zorganizować czas oraz zaktywizować się społecznie.

Działania rekrutacyjne prowadzone są przez Parafię do 30.03.2021 r.

Wsparciem w projekcie objęte będzie min. 87 osób. W ramach pierwszego turnusu przyjęte zostaną 24 osoby.

Informacje szczegółowe dotyczące projektu i rekrutacji uczestników dostępne będą w Biurze Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 3, a także na stronie internetowej Parafii.

Do udziału zapraszamy mieszkańców Mogilna i powiatu mogileńskiego, którzy spełniają poniższe kryterium:

• są osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z uwagi na stan zdrowia lub niepełnosprawność,

Kryteria premiujące, za które przyznawane będą dodatkowe punkty podczas rekrutacji to:

• dochód na członka w rodzinie poniżej progu ustawowego – dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego (na osobę samotnie gospodarującą lub na osobę
    w rodzinie),

• osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa,

• znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,

• niepełnosprawność sprzężona/intelektualna, osoby z zaburzeniami psychicznymi
    lub całościowymi zaburzeniami rozwoju,

• wielokrotne wykluczenie społeczne,

• zamieszkiwanie na obszarach objętych programem rewitalizacji,

Zachęcamy do przekazania informacji o projekcie i kontaktu z Biurem Parafialnym. Tel.: 502 510 567.