NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29.12.2019r.

1. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które będziemy celebrowali po Mszy św. o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo Boże.

2. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia modlimy się o pokój na świecie. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Nowenna do MBNP o 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 18.30 do 20.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i kandydatów do bierzmowania od 15.00 do 16.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, nabożeństwo wynagradzające o 8.30.

6. Wraz z pierwszą sobotą stycznia 2020 roku rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę, aby jako Kościół gnieźnieński przygotować się do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, które rozpocznie się 3 października 2020 roku. Czas duchowego przygotowania wyznaczać będą pierwsze soboty miesięcy i następujące po nich niedziele, aż do miesiąca września włącznie. W pierwsze soboty o 19.00 będą nabożeństwa maryjne, podczas których będziemy łączyć się duchowo z Jasną Górą. Natomiast w następującą po I sobocie niedzielę będzie katecheza, którą wygłosimy przed każdą Mszą Świętą. Znakiem zewnętrznym przeżywanej nowenny będzie świeca nowennowa umieszczona przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej świątyni.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy je w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy jest w gablocie parafialnej i na stronie.

8. W niedzielę 5 stycznia 2019r. będziemy gościć kapelę góralską, podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00. Po Mszach św. odbędzie się koncert. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla muzyków.

9. Chórek „Gloria” z parafii pw. MBNP w Mogilnie, schola „Emaus” z Palędzia Kościelnego oraz Mogileński Dom Kultury zapraszają do Kina „Wawrzyn” w Mogilnie na przedstawienie jasełkowe pt.: „Uratują nas Anieli”, 6 stycznia 2020r. o 13.00. Po przedstawieniu z Rynku do kościoła MBNP w Mogilnie wyruszy Orszak Trzech Króli.

10. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje w ostatnią sobotę karnawału, 22 lutego 2020 r. zabawę karnawałową. Zabawa odbędzie się w restauracji BOSS. Koszt 250 zł od pary. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

11. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wypoczynku zimowym w Murzasichlu w dniach 1-8.02.2020r. (2 tydzień ferii zimowych). Koszt 750 zł. Zapisy z wpłatą 100 zł. w biurze parafialnym do 30.12.2019r. Z zakrystii można pobrać kartę wycieczki. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.