NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 kwietnia 2022 roku

1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź od 10.30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

4. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Apostolstwo różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.

6. W sobotę przypada dzień imienin abpa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski. Polecajmy naszego Pasterza opiece Matki Bożej i św. Wojciecha.

7. W sobotę i w niedzielę w Gnieźnie odbywać się będą uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i archidiecezji. Szczegóły w gablocie.

8. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału we Mszy św., aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. Codziennie przed Mszą św. wieczorną odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz w udekorowanie naszej świątyni. Dziękujemy paniom Ewie Witkowskiej i Marii Pollak, panu Mieczysławowi Sipowi, Mariuszowi Maciejewskiemu; panom Łukaszowi Jasińskiemu, Sławomirowi Wojtylakowi, Pawłowi Kuczmie za projekt i wykonanie ciemnicy oraz grobu pańskiego; członkom Rady Parafialnej, wolontariuszom za pomoc w montażu oraz w prowadzeniu kapłana i niesieniu baldachimu; panu Jarosławowi Koniecznemu za kwiaty; panom Ireneuszowi Kończalowi i Sławomirowi Kusiowi za wędliny na stół wielkanocny. Wszystkim ofiarnym parafianom i czcicielom MBNP za wszelką pomoc i życzenia, za okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.