Osiemnasta Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  2. Wtorek to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunki odpustu to: nawiedzenie świątyni, modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. od 10.30.
  4. W pierwszy czwartek wspominamy Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Adoracja i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Apostolstwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od 15.00 do 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ. Przypominamy dzieciom, które w tym roku przyjęły I Komunię św. o comiesięcznej spowiedzi św.
  7. W sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00.
  8. Odwiedziny chorych z sakramentami św. przekładamy na sobotę 13.08.2022r.
  9. W ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (oprócz środy) pół godziny przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie proszę Stowarzyszenie Różańcowe. W sobotę różaniec o 20.30 a po nim Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania przed nawiedzeniem.
  10. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać materiały do dekoracji naszych domów i dróg na przyjęcie Matki Bożej Częstochowskiej. Proszę o piękne przystrojenie parafii na to wydarzenie. Proszę o wywieszenie flag biało-czerwonych lub biało-niebieskich na każdym balkonie.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na powitanie pieszych pielgrzymów w piątek 5.08.2022r. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła MBNP. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 80zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  12. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy w dniach 13-15.08.2022r. Koszt: 480 zł. Zapisy w biurze. Szczegóły w gablocie.
  13. Trwają zapisy na kolejny turnus w Dziennym Domu Pobytu „Radość Życia”, działającym przy naszej parafii. Zapraszamy do udziału w zajęciach z terapii zajęciowej, fizjoterapii, psychologicznych i w radosnym spędzaniu czasu we wspólnocie. Zapewniamy wyżywienie oraz transport z miejsca zamieszkania na terenie powiatu mogileńskiego.
  14. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach Grupy Brązowej z naszego Klasztoru, którzy podejmą ten trud i polecają także nas Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
  15. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Michał Lewandowski. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 31.07.2022r.