DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 sierpnia 2021 roku

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń związanych z historią naszej Ojczyzny. Dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo.

2. Dziękujemy za modlitwy i ofiarę drogi pielgrzymom z naszej i sąsiednich parafii, którzy pielgrzymowali pieszo lub autokarem na Jasną Górę.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

5. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

7. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Modlitwą podziękujmy bohaterom tamtych wydarzeń za ich miłość do Pana Boga i Ojczyzny.

8. Nabożeństwo rocznicy objawień fatimskich będzie 19 sierpnia.

9. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Warszawy „Śladami Kardynała Wyszyńskiego” z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w dniach 11-12.09.2021r. Wyjazd o 4.45 z Wszednia i o 5.00 z Mogilna. Koszt 260 zł od osoby obejmuje: zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport. Zapisy w biurze parafialnym w Mogilnie lub u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu. Szczegóły na stronach parafii.

10. Organizujemy wyjazd do Gniezna, aby dziękować za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej w dniu 18.09.2021r. Wyjazd sprzed klasztoru w Mogilnie o 10.00. Przejazd bezpłatny. Zapisy w biurze parafialnym.

11. Dziś taca remontowa. Rozpoczęliśmy montaż monitoringu terenu kościoła. Ze względu na duże koszty dzisiejsza taca oraz taca z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na ten cel. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

12. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku a pracującym przy żniwach dobrej pogody i obfitych plonów.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Leszek Tarczewski. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek…

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY

Parafie Świętego Andrzeja Boboli we Wszedniu i MBNP W Mogilnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Warszawy z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej
w dniach 11-12.09.202r.
„ Śladami Kardynała Wyszyńskiego”.

Program:

11.09.2021

4.45 wyjazd z Wszednia

5.00 wyjazd z Mogilna

9.00 – 11.00 sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli ( zwiedzanie )

12.00 – 14.00 zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

15.00 przejazd do Lasek

17.00 -18.00 dojazd na nocleg -obiadokolacja

12.09.2021.

8.00 Śniadanie

9.00 wyjazd do Warszawskich Łazienek

11.30 przejazd do Wilanowa, obok świątyni opatrzności Bożej

15.00 zwiedzanie Warszawskiej Starówki z Katedrą Świętego Jana

17.00 wyjazd z Warszawy

18.00 obiadokolacja w Restauracji Pod Bażantem

Przyjazd do Mogilna około 23.00.

Koszt 260 zł od osoby obejmuje: zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport. Zapisy w biurze parafialnym.

*(Ze względu na sytuacje epidemiologiczna, pielgrzymka może być przełożona na inny termin lub rozwiązana ze względu na wprowadzane obostrzenia)

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!