PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 lutego 2018

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
  2. Dziś przeżywamy Święto Rodziny. O 12.00. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Bogdana Wojtusia. Po homilii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżonków i wręczenie okolicznościowej pamiątki. Doradców Życia Rodzinnego i członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w restauracji „Józefina”.
  3. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie kapłana i Bożego błogosławieństwa; za podzielenie się z nami swoimi radościami i problemami. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W przyszłą niedzielę przedstawimy sprawozdanie. Odnosząc się do licznych próśb parafian, postanowiliśmy wrócić do odprawiania Mszy św. w dni powszednie o 8.00.
  4. Matki Różańcowe zapraszamy we wtorek o 7.30 na wspólną modlitwę.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Biblioteka czynna od 9.00 do 10.00.
  6. W naszej parafii katechezy dla narzeczonych będą od 18.02-25.03.2018r. o 15.00. Terminy katechez w innych parafiach podane są na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Izraela w terminie 11-18.04.2018r. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt: 2950zł i 130$.
  8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 12.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
  9. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności śp. Wiesława Łaganowska oraz śp. Alfred Hering, którego pogrzeb będzie we wtorek o 13.00.