PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2020 roku

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem miłości Boga. Jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w rzeczywistość nieba.

2. W środę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o 8.30 oraz na Eucharystię o godz. 18.00. Po niej będzie nabożeństwo majowe oraz różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Ze względu na obostrzenia sanitarno-zdrowotne nie będzie procesji.

3. W czwartek w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Wierni we Wszedniu czczą Go jako Patrona Parafii. Łączmy się w modlitwie.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie o godz. 8.30 i 18.30 w łączności z różańcem oraz w niedziele o 17.30. Serdecznie zachęcam do udziału w modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6. W naszym kościele mogą przebywać 72 osoby. W kaplicy cmentarnej – 8 osób a w ceremonii na cmentarzu – 50 osób, wszędzie z zachowaniem odległości 2 m. Zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św. w naszym kościele. Poza Mszą św. o 7.00 na pozostałych są zwykle wolne miejsca dla jeszcze około 30 osób.

7. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas liturgii. Podchodząc do Komunii św. prosimy o zachowanie odległości 2m. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze a następnie te, które przyjmują do ust. Jeśli jest 2 kapłanów to stojący przed ołtarzem rozdaje na rękę a stojący w bocznej nawie-do ust.

8. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony pod chórem w niedziele i w dni powszednie oraz na konto Parafii p.w. MBNP w Mogilnie: nr: 61 1240 3246 1111 0010 8547 5860. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę, przeznaczoną na spłatę kolejnej raty w wysokości 10.000zł za położenie kostki brukowej przy naszym kościele.

9. Udzielenie Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii jest zawieszone do odwołania. W razie nowych ustaleń poinformujemy o tym w ogłoszeniach parafialnych.

10. Polecamy najnowszą książkę Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt. „Moje Życie darem Boga”. Można ją odebrać w zakrystii i u pana kościelnego. Cena: 20zł.

11. Kościół jest otwarty codziennie od 8.00 do 18.00. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.

12. Zmarł śp. Jan Żukowski oraz śp. Krystyna Drożyńska, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…