PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021 roku

1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodzin. Do Uroczystości Zwiastowania NMP każdego dnia po porannej Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o ochronę życia przez wstawiennictwo św. Józefa w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, prowadzoną przez członków Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego w istnieniu.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

6. Zapraszamy do śpiewu Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o 7.45 a po porannej Mszy św. na różaniec prowadzony przez Rodzinę Różańcową.

7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

8. W niedziele o 15.00 są Msze św. i spotkania formacyjne przed przyjęciem I Komunii św., które będzie miało miejsce 30 maja 2021r. Proszę o przybycie dziecka z 1 rodzicem lub opiekunem.

9. W Niedzielę Palmową dzieci z chórku Gloria przed Mszami św. będą rozprowadzać gałązki palmowe a po Mszach św. będziemy do puszek zbierać ofiary na kwiaty i na wykonanie dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego. Proszę członków Rady Parafialnej i Róży Różańcowej o kwestowanie.

10. Bardzo proszę o przestrzeganie dystansu i właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę, po nich przyjmujący tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

11. Do końca marca trwa rekrutacja rodziców dzieci od 1 do 3 roku życia jako uczestników powstającego przy Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie Klubu Malucha „Radość Życia”. Planowany termin otwarcia tej jednostki opiekuńczej to maj 2021r. Informacje, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce: Projekty unijne – Klub Malucha. Zgłoszenia na adres: [email protected] oraz w formie papierowej do biura parafialnego.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Przemysław Redzik oraz śp. Karol Jasiniecki, za którego Msza św. będzie w poniedziałek w kościele MBNP o 12.00 a następnie pochówek na naszym cmentarzu i śp. Kazimiera Spleteteser, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.30 w kaplicy na cmentarzu. Pamiętajmy o nich w modlitwach. Wieczny odpoczynek…