PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2021 roku

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Od 10.40 zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Natomiast w piątki o 7.45 na śpiew Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji o ustanie pandemii.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii i czcicieli MBNP. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na trwający remont salek w kościele i w domu parafialnym.

6. Dziękujemy członkom rady parafialnej oraz wolontariuszom za rozebranie świątecznej dekoracji kościoła. Cieszy nas to, że tak wielu parafian i czcicieli MBNP czuje się odpowiedzialnymi za wygląd i utrzymanie naszej świątyni.

7. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Krystyna Jarząbek. Pamiętajmy w modlitwach o niej oraz o jej najbliższych.