PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lutego 2020 roku

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii.

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 11.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

4. Spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godzinie 18.00 w Mogilnie.

5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

6. Z okazji 13 dnia miesiąca Rodzina Fatimska zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w czwartek o 17.30.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

9. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany w ostatnią sobotę karnawału przez naszą parafię i stowarzyszenie ALVIRA bal karnawałowy przy muzyce zespołu ”Dublerzy”. Chętnych prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym lub u pani Danuty Lorczak.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Strzeżyński i śp. Zygmunt Sroczyński. Wieczny odpoczynek…